sobota, 16 marca 2013

Buciki DIY

Dzisiaj pokażę, jak uszyłam buciki/kapcie dziecięce. O takie:W tym celu zakupiłam jeans na kożuszku.
Zaczynamy od wycięcia podeszewNastępnie cholewki- ich tylne części. Należy zmierzyć obwód podeszwy (w miejscu gdzie będzie pięta) do połowy+ dać odpowiedni zakład materiału, by wywinąć na zewnątrz kożuszek (chyba że ktoś nie chce). Wycinamy delikatny trapez.W celu wycięcia górnej części bucika, przykładamy podeszwę(w miejscu gdzie będą paluszki) do materiału, żeby móc odrysować podobny łuk.

Łuk rysujemy w pewnej odległości od naszego"szablonu",żeby górna część bucika była na tyle wysoko od podeszwy, by stópka dziecka miala jeszcze troche luzu:)Po wycięciu powstają takie dwa półkola:Przyszywamy je do podeszwy.Efektem są piękne laczuszki :P Jeśli ktoś by chciał, to może zakończyć szycie na tym etapie. Wtenczas wystarczyło by tylko obszyc brzegi i już.Ja jednak szyje dalej:)
Przerwa na cappuccino 


 Teraz wycinamy przednie części cholewek. Żeby wykrój się zgadzał, przyłożyłam górną część laczuszka i odrysowałam.Nie miałam innego pomysłu, ale jest to prowizoryczne wyjściePowstało cosik takiegoTeraz wracam do poprzednio wyciętej tylnej części cholewki i przykładam ją do podeszwy.

PrzyszywamyPodobnie czynimy z przednią częścią cholewki i przyszywamyNastępnie przyszywamy jakieś zapięcie- ja nie miałam zatrzasków, więc przyszyłam sznureczki. Obszyłam je na zewnatrz również podobnymi sznureczkami, które uprzednio splotłam w warkoczyki.
Bucików z racji tego, że podeszwy są miękkie, nie polecałabym do chodzenia po dworze hehe, a już na pewno nie dla niemowląt, które zaczynają chodzić. Ja buciki uszyłam dużo za duże, żeby Rozalia mogła ich użytkować, gdy już pewnie będzie chodzić:)Można podwójnie wywinąć cholewkę i z "kozaczków" zrobią się bamboszki:P
 Ciepłe są na pewno
6 komentarzy :

  1. Dziękuję, bardzo się cieszę,że się podobają:)Mam nadzieję że Rozalii też się spodobają, i nie będzie ich chciała błyskawicznie zdjąć;)

    OdpowiedzUsuń
  2. W takich to i ja bym pospacerowała- piękne :)))

    OdpowiedzUsuń
  3. Stylóweczki nie ma co! Pozdrawiam Ania z www.dziecioblog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń