czwartek, 9 października 2014

Kasztany

Są dla mnie najmilszym symbolem jesieni, przywołują tyle wspaniałych wspomnień z dzieciństwa. 
 Pamiętam, moją radość gdy wiosną kwitnące kasztany obwieszczały zbliżające się wakacje, jesienią natomiast spadające z drzew zachęcały do szukania ich w trawie...pamiętam jak ścigaliśmy się z kuzynostwem kto zbierze więcej, i późniejszą radość gdy z dziadkiem tworzyliśmy z nich zwierzątka, korale i inne ozdoby, pamiętam,jak  babcia wkładała mi zawsze kilka do kieszeni kurtki, mówiąc że to na szczęście, był to bardzo miły gest i chociaż dzisiaj nie należę do przesądnych, to jesienią zawsze znajdzie się jakiś kasztan w czeluściach torebki, czy w kieszeni kurtki. Uwielbiam ich kolor, a zbieranie nadal sprawia mi ogromna frajdę, i wiecie co? Moja mała królewna tez chyba wpadła w wir kasztanobrania:) 
A to spontaniczna kompozycja mojej 2letniej córki- kasztany wrzucone do jej klateczki z ptaszkiem.

 


9 komentarzy :

 1. Fantastyczne zdjęcia!! Kasztany....ja pamietam, że robiła się z nich, oprócz ludzików oczywiście, różańce :-) to był taki ogromny różaniec na naprawdę dużą pokute hi hi hi pozdrawiam Cię cieplutko!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie :) Mi także kasztany kojarzą się z dzieciństwem :) Uwielbiam ich kolor i zapach :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze zdjęcie jest urocze :) Jeśli chodzi o kasztany to ja ostatnio zakochałam się w konfiturze kasztanowej :)
  Pozdrawiam
  Pastelowa Kropka

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasztany kojarzą mi się z dzieciństwem... Mieszkałam przy lesie pełnym kasztanowców i to był taki wyznacznik jesieni... :) Bardzo ładne zdjęcia.
  Pozdrawiam i zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, mi również kojarzą się z dzieciństwem, przy pomocy wykałaczek składałam z nich kasztanowe ludziki :) piękne, przywołujące wspomnienia zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. kasztany w roli głównej mega! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wpadam z rewizytą :))))
  Świetny post na czasie! Nawet szukałam czegoś z kasztanami, bo córcia mi do domku naznosiła mega dużo, więc propozycje wykorzystam.
  Pozdrawiam i ściskam. Marta

  OdpowiedzUsuń
 8. Za każdym razem jak do Ciebie przychodzę jestem pod wrażeniem Twojego stylu, jest zupełnie nie w moim guście, a mnie tak zachwyca, że sama nie wiem co powiedzieć. :D

  OdpowiedzUsuń